Phuket Yol Anıları

1372 0
Phuket Yol Anıları
Phuket Yol Anıları
Phuket Yol Anıları

Phuket’e gitmeden önce bilmeniz gerekenler:

 • Trafikte karşınıza filler çıkabilir.. Evet hatta benim 2 kere kırmızı ışıkta beklerken trafikte karşıma fil çıktı.
 • Hediyelik eşyalarınızı veya alışverişlerinizi Phuket Town’dan yapın.
 • Coconut için.
 • Adaları gezin ve tur firmasıyla anlaşıp muhakkak pazarlık yapın. (Ben 2000 baht olan bir turu 1000 baht’a almıştım.)
 • Yerel meyveleri deneyin.
 • Patong Beach denizinde yüzün.
 • Patong Beach in karşı sokağında bir sürü eğlence alanı bulabilirsiniz ve geceleri gerçekten çok canlı.
 • Jungceylon alışveriş merkezinde döner yiyebilirsiniz.
Phuket Yol Anıları
Phuket Yol Anıları

Phuket’teki Manzarası En Güzel Otel : Wyndham Grand Phuket Kalim Bay

Aslında Phuket’e gittiğimde burayı bilmiyordum ama orada tanıştığım biriyle konuşurken ve ona Singapur’daki Otel Marina Bay Sands’a kaçar girmeyi hedeflediğimi söylerken o bana Phuket’e öyle bir otel olduğunu söyledi ve biz bir an önce oraya doğru yol aldık. Tabi giderken herhangi bir kayıt yaptırmamıştım ve tamamen kaçak olarak gidecektik. İlk başta bu konuda biraz korkmuştum ama otele vardığımızda motoru garaj kısmına parkettim ve restorana girdiğimizde herkez hoşgeldiniz dedi biz en deniz kenarı kısma gidip sırf havuza girebilmek için havuza doğru yol aldık. Havuza gittiğimizde 2 kişi havuzda vardı ve bizde eşyalarımızı şezlonglara koyup biraz yüzdükten sonra resim çekildik ve biraz şezlonga uzandık sonra kurulanıp motora doğru yol aldık ve motora binip gittik… İlk başta bizi kovacaklarını düşünsem de kimse bir şey demedi ve istediğim gibi orada yüzebilmiştim.

Phuket Yol Anıları
Phuket Yol Anıları

Tiger Kingdom Phuket

Kaplanlar asilliğiyle bilinirler ve benimde gerçekten kaplanlara karşı ayrı bir sevgim var. Bu yüzden sırf kaplan görebilmek için Tiger Kingdom a gittim. Aslında gitmeden önce motor kiralamıştım ve son model bir motoru 25 liraya full depolu bir şekilde kiraladım. Tabi ilk başlarda soldan akan trafik beni biraz şaşırttı ve yordu ama alıştıktan sonra gayet keyifli bir yolculuk oldu. Haritadan tiger kingdom’un konumunu açıp oraya doğru yolculuk yaptım. Oraya vardığımda girişte bana kart verdiler ve motorumu parkettim. Tabi ben hiç bir şey araştırmadan gitmiştim, konumu açtım ve sadece motorumu oraya doğru sürdüm. Vardığımda bir tane hanımefendi karşıma gelip hangi boy kaplana dokunmamı istediğini söyledi, bende en büyük boyu seçtim sonra fotoğraf ister misiniz diye sordu tabi buda ek ücretli oluyormuş bende telefonla çekemez miyiz? Diye sordum oda eğitmenlerimiz isterse çekebilirsiniz dedi sonra bende paralı olduğu için fotoğraf istemedim sadece bilet aldım ve ona yaklaşık 100 TL ödedim. Boyutlara göre ücretler değişiyor. Her neyse girerken bana bir kağıt imzalattılar ve kağıt ta Türkçe dili de mevcuttu. Bu garanti için imzalatılan bir kağıt, neler mi yazıyor? Kafasına dokunmayın, eğitmeniniz dışında farklı bir hareket yapmayın, sizi yerse sorumluluğumuz değil gibi şeyler… Neyse imzaladım tabi ki.. Sonra kafesin önüne geçtim ve kaplanı izlemeye başladım, içerideki müşteriler çıkınca beni içeri aldılar tabi girdikten sonra farkettim ki kafesin içinde 6 tane büyük boy kaplan mevcut.. tabi o korkuyla pek ses edemedim ve girdim. Kaplanlara dokunduğunuzda hiç bir şey yapmıyorlar hatta ayaklarını bile kaldırabiliyorsunuz, kaplanlar uyuşturuluyor mu sorusuna da yanıtım öyle bir şey söz konusu bile değil. En son çıkmadan bir tane kaplanla birlikte önümde şov yaptılar ve oynadılar. Bu konuda herhangi bir şey görmedim tabi herşey bittikten sonra bahşiş istediler ama çantamı dolaba koyduğum için üzerimde para olmadığını belirttim ve çıktım.

 Gitmeden önce bilmeniz gerekenler;

 • Kaplanları sevmek ücretlidir ve boyutlarına göre ücretleri değişmektedir.
 • Parayı ödedikten sonra girişte kağıt imzalamanız gerekmektedir ve bu kağıt ta Türkçe de mevcuttur.
 • En büyük boy kaplanı seçerseniz kafeste 6 taneye kadar kaplan olabilir ve onlara dokunabilirsiniz.
 • İçeride 3 tane eğitmende mevcut olacaktır.
 • Extra olarak resim çekmeleri isterseniz paralı olabilir (Telefonunuzun kamerasıyla para ödemenize gerek kalmaz).
 • Kaplanlara dokunmanın dışında kafesleri gezip onları görebilirsiniz.

Thailand‘ın Phuket eyaletinde bulunan bu krallık neredeyse yılın her günü açık!

Phuket Yol Anıları
Phuket Yol Anıları

Peki kaplanlar neden bu kadar arkadaş canlısı?

Kaplan’ların, yavruluk zamanlarında bekçisi ile aralarında güçlü bir bağ oluşmaktadır. Tiger Kingdom‘daki eğitmenler tarafından yetiştirilmekte olan #yavru kaplan, bu kişi ile güven ve ilişki kurmayı öğrenecektir. Fakat her kaplanın kendine özgü bir kişiliği vardır, bazıları da diğerlerinden daha dostça, bazıları daha güvenilir ve bazıları da baş edilmez bir yaramaz. Her insan gibi, her biri eşsizdir.

Evcil hayvan olarak yetiştirilirler ve eğitmenleri, onları büyümüş ev kedileri gibi düşünmeye yöneltmektedirler. Bununla birlikte, bu hayvanların tabiatının tamamen farkındadırlar ve asla onlara tam olarak güvenmemeleri gerekir. Ne de olsa, bağ kurduklarında vahşi olmayabilirler, ama hiçbir şekilde evcilleştirememektedirler.

Tembel oldukları ve gün boyu uyuyabildikleri gerçeği, turistlerin bu hayvanlarla evcilleşip fotoğraf çekebilmeleri için çok büyük bir fayda sağlamaktadır. Kaplanlar uyanıkken ve oyun oynama ruhundayken, bir ziyaretçinin bu hayvanlara ne kadar yakın olabileceğini sınırlar ve yine de pek çok turist, yanlarında uzanabilecekleri anlamına gelse bile, kaplan uykudayken bundan pek memnun olmazlar. Ama ona dilediğiniz gibi sarılabilirsiniz.

Bir cevap yazın

error: İçerik korumalıdır

Herkese Selam! Yeni içeriklerimizden hemen haberdar olun🤗

Güncel yazı ve videolarımıza ulaşmak için bize e-postanızı iletebilirsiniz.

Haber bültenine başarıyla abone oldunuz

İsteğiniz gönderilmeye çalışılırken bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

Gezi Rehberi - Gezgin - Seyyah - Gezgin Perest will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.