Singapur Gezilecek Yerleri

1982 0
Singapur Gezilecek Yerleri
Singapur Gezilecek Yerleri

*Marina BayHarita konumu için tıklayın (Singapur Nehri, kentin yeniden gelişiminin kalbi haline gelen, yeniden inşa edilmiş arazilerin oluşturduğu yapay bir giriş olan Marina Koyu’na boşalır. Burada sahne alan Marina Bay Sands, Mayıs 2010’dan itibaren açılmıştır. Bu gelişmenin kalbinde, 57. kattaki Sands SkyPark tarafından taçlandırılan üç kuleden oluşan Marina Bay Sands oteli bulunmaktadır. Kulelerin tepesinde tünemiş bir tekne gibi şekillendirilen bir hektarlık sky oasis‘in restoran, heykel Bahçeleri ve sonsuzluk havuzu vardır.)

*Gardens by the Bay Harita konumu için tıklayın

(Gardens by the Bay da, buraları ziyaret edebilirsiniz: Bulut

Singapur Gezilecek Yerleri
Singapur Gezilecek Yerleri

Ormanı, Çiçek kubbesi, OCBC Skyway, Supertree Bahçe, Miras Bahçeleri, Güneş Pavillion, Çocuk Bahçesi ve Bay East Garden en önemli bölümlerdendir.)

*Clarke Quay & RiversideHarita konumu için tıklayın (Clarke Quay‘deki Gece Hayatı, Singapur‘un bu parti merkezinin gerçekten ünlü olduğu şeydir. Göz kamaştırıcı ışıklar, güzel insanlar ve hareketli gece kulüpleri – Bunlar Clarke Quay‘i, Boat Quay‘i ve Singapur Nehri boyunca uzanan konsept bar ve pubları ilk ziyaret ettiğinizde aklınıza kalacaktır. Akıllara durgunluk veren çeşitli temalar ve ilgi çekici yerler, gün batımından sonra güzel zaman geçirmenizi sağlayacaktır .)

*ChinatownHarita konumu için tıklayın (Renkli mağazaları ve tarihi cazibe merkezleri ile Chinatown, keyifli bir gezinti sağlar.

Singapur Gezilecek Yerleri
Singapur Gezilecek Yerleri

Kreta Ayer, Telok Ayer, Tanjong Pagar ve Bukit Pasoh olmak üzere dört ana bölgeye ayrılmıştır, ancak faaliyetlerin merkezi Smith ve Pagoda Sokakları çevresinde döner. Chinatown, restore edilmiş mağazalardan ve eski Hokkien tapınağı Thian Hock Keng, Sri Mariamman Hindu Tapınağı ve James Camii gibi etnik ibadet yerlerinden çok daha fazlasını sunmaktadır, burası daha çok  yemek sevenler için bir cennettir.)

*Sentosa AdasıHarita konumu için tıklayın (Sentosa Adası, eğlence ve eğlence için inşa edilmiş insan yapımı bir adadır. Sentosa’da sunulan ilgi çekici yerler arasında geniş Resorts World, Universal Studios Singapore, Tiger Sky Tower, Singapur Butterfly & Insect Kingdom ve dünyanın en büyük su hayvanları koleksiyonlarından biri olan SEA Akvaryumu yer almaktadır. Burada Asya‘nın her yerinden ziyaretçiler görebilirsiniz.)

*Bugis ve Kampong GlamHarita konumu için tıklayın (Bugis ve Kampong Glam, Singapur’un Arap / Müslüman

Singapur Gezilecek Yerleri
Singapur Gezilecek Yerleri

mahallesidir ve bu nedenle şehir devletinde çarşıları ve pazarları keşfetmek için en iyi yerlerden biridir. Eğer bir nargile hayranı iseniz o zaman burada bulabilirsiniz. Hintçe etkileri burada da var ve etkileyici görünümlü bir Hindu tapınağı bulacaksınız. Bölgede ayrıca Singapur Çarşısı ve Bit Pazarı hem ucuz kıyafetler satmakta hem de ziyaret etmek için eğlenceli yerlerden biridir. Kampong Glam‘in restoranları, egzotik menüleri ve doğu etkileri ile Singapur’un geri kalanından sıyrılmaktadır.)

*Orchard RoadHarita konumu için tıklayın (Orchard Road, dünyaca ünlü bir alışveriş merkezi olarak bilinmektedir. Modern alışveriş merkezleri, amiral gemisi tasarımcı butikleri ve bol miktarda restoran ve eğlence seçenekleri koleksiyonu Orchard Road‘u Singapur‘un en çok rağbet gören semtlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Orchard, adanın en çok ziyaret edilen alışveriş noktası dışında aynı zamanda eğlence olanakları ve kaliteli yemek seçenekleri, güzellik salonları, kafeler – kısacası Singapur’daki bir konaklamada ihtiyaç duyacağınız her şeyi sunmaktadır. Bu geniş ve çekici caddeyi keşfetmek için biraz zamana ihtiyacınız olacak…)

*Civic DistrictHarita konumu için tıklayın (Singapur’un merkezinde bulunan Civic District, en önemli devlet binaları, büyüleyici müzeleri, korunan parkları ve anıt alanları ile ünlüdür. City Hall MRT‘den en iyi erişim, Singapur şehir merkezinin bu küçük bölgesi, bazı mükemmel restoranlara, hareketli gece hayatına ve mükemmel alışveriş seçeneklerine ev sahipliği yapmaktadır.)

Singapur Yol Anıları
Singapur Yol Anıları

*Singapore FlyerHarita konumu için tıklayın (Singapore Flyer, dünyanın en büyük gözlem tekerleğidir. Eşsiz bir deneyim ve üç katlı bir terminal binasının üzerine inşa edilen Flyer, 150 metre çapında, 165 metre yüksekliğinde ve saniyede 0,21 metrede seyahat etmektedir (ünlü London Eye‘dan 30 metre daha uzun!) Gündüz ve gece çok farklı olan nefes kesen panoramik manzaralar eşliğinde, gezintiye çıkmak için en iyi zamanı seçmek zor olabilir, ancak en sevdiğiniz zaman bu deneyimi yaşamanızı tavsiye ederim. Benim için Singapur dönme dolabına gece binilirse alacakaranlıkta milyonlarca parlayan ışığı görebilir ve eşsiz manzarayı seyredebilirsiniz.)

Singapur Gezilecek Yerleri
Singapur Gezilecek Yerleri

*Jurong Bird ParkHarita konumu için tıklayın (Jurong Tepesi‘nde yer alan, dünyanın en büyük kuş parkı olan Jurong Kuş Parkı, 600’den fazla türden 8.000 kuş içermektedir. 1971 yılında kurulan ve Yaban Hayatı Koruma Alanları Singapur tarafından yönetilen Jurong Kuş Parkı, ilk olarak Jurong sakinleri için özel bir eğlence bölgesi sağlama hedefiyle, daha sonraları bir sanayi bölgesi olan birincil olarak Jurong sakinlerine özel bir eğlence bölgesi sağlama

hedefiyle başlatılmıştır.)

*Esplanade – Theatres on the Bay, SingaporeHarita konumu için tıklayın  (Singapur Esplanade – Bay ve Esplanade Alışveriş Merkezi’ndeki Tiyatrolar, Konser Salonu, Tiyatro ve açık hava performans alanını içeren çok amaçlı bir sanat merkezinden oluşmaktadır. Şehrin körfez alanına harika bir gösteri ve yemek deneyimi sunan harika biryerdir .)

*National GalleryHarita konumu için tıklayın (2015 yılının

Singapur Gezilecek Yerleri
Singapur Gezilecek Yerleri

sonunda açılan National Gallery Singapur, dünyadaki en büyük Singapur ve Güneydoğu Asya sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır ve toplamda yaklaşık 10.000 parça bulunmaktadır. Singapur Şehir Merkezi Civic Bölgesi‘nde bulunan National Gallery, bir zamanlar Singapur Belediye Binası ve Ulusal Yargıtay’a ev sahipliği yaparak aslında ülkenin gerçek tarihi kalbi olmuştur.)

*Pulau UbinHarita konumu için tıklayın (Elbette, Gili Adası veya Phuket gibi bir adadan bekleyeceğiniz beyaz kumsallara sahip olmayabilir ya da tam olarak hayal edeceğiniz bir günlük tatil tatili kaçamağı da olmayabilir ama Pulau Ubin‘in eksantrikliği ve çekiciliği onu seyahat etmek için büyülü bir yer yapmaktadır. Singapur’da limanları bu adaya anakaradan yalnızca 15 dakikalık bir tekne yolculuğu mesafesindedir. İster bir doğa aşığı olun, isterse heyecan dolu bir gezgin olun, huzurun içine dalın ve adada sayısız gizli hazineyi keşfedin.)

*Singapur-Sentosa TeleferiğiHarita konumu için tıklayın (Teleferik ile Sentosa‘yı Keşfedin! Sentosa ve Faber Peak Singapur olmak üzere iki hareketli yeri birbirine bağlayan teleferik hatlarının tadını çıkarın. Paha biçilemeyen manzaralar için Singapur’un en doğal karayolu üzerinde gökyüzüne doğru iki istikametin üzerinde yükselin. Faber Peak Singapore’dan Sentosa Adası’na inmeden önce Faber Dağı Hattındaki limanı geçin. Yolda giderken, Resorts World Sentosa’daki Adventure Cove‘da bulunan yunuslara dikkat edin ve aşağıya bakın ?!)

Singapur Gezilecek Yerleri
Singapur Gezilecek Yerleri

*Buddha Tooth Relic Temple and MuseumHarita konumu için tıklayın (Buddha Tooth Relic Tapınağı, göze çarpan dört katlı bir tapınaktır. Kapıdan girerken, yüksek tavanlı çarpıcı ana salonun hemen farkına varacaksınız. Çan kulesi ve davul kulesi aynı kattadır. Bununla birlikte, çoğu ziyaretçi için ana odak, kutsal kalıntının tutulduğu yer olan dördüncü kattaki iki metrelik katı altındır. Çatıya doğru devam ederken, büyük bir dua tekerleği olan bir pagoda bulunmaktadır. Tapınak, Budist mandalalarına dayanan ve Tang hanedanlığının Budizmi ile bütünleşmiş bir tarzda inşa edilmiştir.)

*Sri Mariamman Temple, SingaporeHarita konumu için tıklayın (Singapur’daki en eski tapınak – Sri Mariamman Tapınağı, ülkedeki Tamil Hinduları için en önemli ibadet yerlerinden biridir. Hastalık ve korunma tanrısıTanrıça Mariamman‘ı onurlandırmak için inşa edilmiştir. Aslen 1827’de Penang‘lı bir Hintli tüccar olan Naraina Pillai tarafından yaptırılan tapınak, 1862’de bugünkü yapısına dönüştürülmüştür, ancak o zamandan beri birkaç tadilattan geçmiştir. Tapınak, ibadet yeri olmasının yanı sıra, Güney Hint Tamil Hindu topluluğuna mensup yeni göçmenler için bir sığınma görevi de yapmaktadır.)

*East Coast ParkHarita konumu için tıklayın (East Coast Park, Singapur‘un en değerli şehir kaçamak bölgelerinden biridir ve çeşitli spor, yemek ve eğlence aktiviteleri için canlandırıcı ve heyecan verici bir çeşitlilik sunmaktadır. “Herkes İçin Rekreasyon” temasıyla parkın herkes için bir etkinliği var.)

*Lau Pa SatHarita konumu için tıklayın (Finans bölgesinin merkezinde, Singapur’un en yüksek binaları ile çevrili olan şehrin en popüler yiyecek pazarlarından biri olan Lau Pa Sat‘ı bulacaksınız. Yerel lezzetleri, tavuk pilavını, satay ve kaya tostunu ve Singapur’da sunulan çeşitli mutfağı oluşturan diğer yemekleri denemek için buraya gelin. Bu yemekleri denemek için pek çok yer olmasına rağmen, Lau Pa Sat, hepsini tek bir çatı altında bulmak için ideal bir mekandır ve ortam, özellikle satay satıcılarının dışarıda durduğu geceleri, çoğu sahildeki merkezlerden çok daha romantiktir.)

Singapur Gezilecek Yerleri
Singapur Gezilecek Yerleri

*Masjid SultanHarita konumu için tıklayın (Büyük altın kubbeleri ve büyük ibadet salonuyla Sultan Camii, tarihi Kampong Glam semtindeyseniz mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Mescidi Sultan, bilindiği gibi ülkenin en etkileyici dini yapılarından biri olarak öne çıkan bir camidir.)

*Ulusal Orkide Bahçesi (National Orchid Garden)– Harita konumu için tıklayın (Singapur Botanik Bahçeleri‘nin yemyeşil ortamlarında merkezi bir konuma sahip olan ve gezegendeki en egzotik orkide koleksiyonlarının bulunduğu Ulusal Orkide Bahçesi(National Orchid Garden)‘dir. Ulusal Orkide Bahçesi (National Orchid Garden) 1995 yılında açılmış olsa da, güzel ve nadir orkideler 1859’da kurulmasından bu yana Singapur Botanik Bahçeleri‘nin bir parçası olmuştur. Bahçelerin ilk yöneticisi Henry Ridley tarafından başlatılan bir orkide toplama programının bir sonucu olarak – 1899’da IH Burkill ve RE Holttum gibi başarılı yönetmenler tarafından genişlemeye başlanan bir orkide evi olarak açılmıştır.)

*Marine Life ParkHarita konumu için tıklayın (Marine Life Park, deniz yaşamı arasında bir aile eğlencesi günü vaat etmektedir. Ziyaretçiler ıslak veya kuru eğlenceye izin veren iki biletli yer arasından seçim yapabilirler. Güneydoğu Asya Akvaryumu (S.E.A Akvaryumu), 800 milyondan fazla türden 100.000’den fazla deniz hayvanı içeren 60 milyon litre sudaki dünyanın en büyük akvaryumu’dur. Star cazibe merkezleri arasında manta ışınları, çekiç kafalı köpekbalıkları ve Hint-Pasifik şişe burunlu yunuslar bulunur. Adventure Cove Su Parkı heyecan arayanlara ıslanıp bolca eğlence fırsatı veriyor. Altı su kaydırağı, Güneydoğu Asya’nın ilk hidro-manyetik roller altlığı olan Riptide Rocket’i (binicileri yukarı çeken bir kaydırak) içerirken, bir dalga havuzu ve 620m uzunluğundaki Adventure River iç tüp yolculuğu eğlenceye katkıda bulunuyor. Daha eşsiz ve bölgeye bir ilk olan Adventure Cove Su Parkı, Rainbow Reef‘teki binlerce balık arasında dalış yapmanıza olanak sağlamaktadır.)

*Mega Adventure ParkHarita konumu için tıklayın (Mega Adventure Park, adanın orman ve plajları üzerinde 60kph’de uçtuğunuz 450m’ye yayılan MegaZip – Güneydoğu Asya’nın en dik zip telini (zip line) sunmaktadır. Ayrıca, 36 engel treetop halatlar kursu (Mega tırmanış), 15m serbest düşme simülatörü (MegaJump) ve bir kaya tırmanışı duvarı (MegaWall) içeren 3 ek etkinlik bulunmaktadır. Tüm aileler için uygun ortam ve eğlence alanı sunmaktadır. Burası tüm macera arayanlar için gidilmesi gereken bir yerdir!)

*Kusu IslandHarita konumu için tıklayın (Hızlı bir kaçışa mı ihtiyacınız var, ancak çok fazla uğraşmak istemiyor musunuz? Tekneye atlayıp, gününüzü Kusu Adası‘nda geçirebilirsiniz! Singapur‘a 40 dakika uzaklıktaki Kusu Adası, Singapur’a ait 63 adadan biridir. Bazı efsaneler de, iki denizcinin kendisini adaya dönüştüren büyülü dev bir kaplumbağa tarafından kısır bir fırtınadan kurtulduğunu söylemektedir.)

Singapur Yol Anıları

Bir cevap yazın

error: İçerik korumalıdır

Herkese Selam! Yeni içeriklerimizden hemen haberdar olun🤗

Güncel yazı ve videolarımıza ulaşmak için bize e-postanızı iletebilirsiniz.

Haber bültenine başarıyla abone oldunuz

İsteğiniz gönderilmeye çalışılırken bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

Gezi Rehberi - Gezgin - Seyyah - Gezgin Perest will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.