Tunus’ta şehir değiştirme ve şehir otobüsleri

390 0

Tunus’ta Louage ile Yolculuk: Pratik ve Ekonomik Bir Deneyim

Tunus'ta şehir değiştirme ve şehir otobüsleri
Tunus’ta şehir değiştirme ve şehir otobüsleri

Tunus’un tüm Louage istasyonlarının linklerini yazının sonunda paylaştım! 

Tunus, zengin tarihi, büyüleyici kültürü ve çeşitli coğrafyası ile Akdeniz’in cazip ülkelerinden biridir. Ülkeyi keşfetmek isterseniz için louage ile, yani minibüs tarzı toplu taşıma araçları ile, hem ekonomik hem de yerel halkla iç içe bir seyahat deneyimleyebilirsiniz.

Louage, genellikle canlı renklerle boyanmış ve belirli bir rotada hareket eden 8-12 kişilik minibüslerdir. Şehirlerarası ve bazen şehir içi ulaşımda kullanılan bu araçlar, Tunus’ta popüler ve verimli bir ulaşım şeklidir. Louage istasyonları, şehirlerin merkezi noktalarında kolayca bulunabilir ve araçlar, genellikle dolmadan hareket etmez.

Seyahat etmeye karar verdiğinizde, louage istasyonundan bilet alıyorsunuz ve gideceğiniz rotaya göre ücretler ödüyorsunuz.

Benim ödediğim ücretler ortalama olarak 6-15 dinar yani 2 dolar ile 5 dolar arasında.

Ücretler makul olup, mesafeye göre değişiklik gösteriyor. Yolculuk sırasında, Tunus’un doğal güzelliklerini ve şehir manzaralarını gözlemleme şansı elde edersiniz. Ayrıca, yerel halkla sohbet etmek ve onların günlük yaşamlarına dair fikir edinmek için harika bir fırsat (Özellikle benim gibi insanlarla tanışmayı sevenler için).

Louage ile seyahat etmenin pratik yönlerinden biri de esneklik sunmasıdır. İstediğiniz zaman bir louage bulabilir ve hızlı bir şekilde yola çıkabilirsiniz. Ancak, yoğun saatlerde veya turistik bölgelerde biraz beklemeniz gerekebilir. Ayrıca, louage’de genellikle klima bulunmaz, bu nedenle yaz aylarında sıcak olabilir.

Sonuç olarak, Tunus‘u gerçekten “yerel” bir perspektiften deneyimlemek istiyorsanız, louage kullanmak mükemmel bir seçenektir. Hem cebinize dost hem de tam anlamıyla yerel bir deneyim sunar. Sidi Bou Said’den Sahara’ya uzanan geniş bir coğrafyada, bu minik minibüslerle unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

Tunus Louage İstasyonları / Tunus Louage Durakları / Tunus Minibüs Durakları

Toplu Google Harita Ekleme Linki : https://maps.app.goo.gl/fcpmc9wGedTEY6km8?g_st=i

Tunus’ta gidebileceğiniz yerleri reels olarak paylaştım

Sidi Bou Said

Tunus’un Güzel İnsanları

Tunus’un Güzel İnsanları

Tunus Çayı

Dünya’nın En Eski Üniversitesi

Kuzey Afrika’nın en eski Ribat’ı

Afrika’nın en eski Sinagog’u

Tunus’un en güzel Amazigh Köyü

Star Wars’ın Çekildiği Yerler

Roma’ya vize alıp gitmenize gerek yok!

İslam’da Dördüncü Kutsal Şehir

Bir cevap yazın

error: İçerik korumalıdır

Herkese Selam! Yeni içeriklerimizden hemen haberdar olun🤗

Güncel yazı ve videolarımıza ulaşmak için bize e-postanızı iletebilirsiniz.

Haber bültenine başarıyla abone oldunuz

İsteğiniz gönderilmeye çalışılırken bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

Gezi Rehberi - Gezgin - Seyyah - Gezgin Perest will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.